سوالات متداول

آیا پس از تقاضای ویزا، صدور ویزای من تضمینی است؟

خیر. افسر ویزا پرونده هر شخصی را به طور موردی و بر اساس قوانین، شرایط، اسناد و مدارک موجود پرونده، و ملاحظات و برداشت های شخصی، بررسی، ارزیابی و اقدام به صدور ویزا می کند. بنابراین صدور ویزا فقط و فقط به افسر ویزا و تصمیم وی استوار است و تضمینی برای صدور ویزا وجود ندارد.

آیا داشتن وکیل مهاجرت در فرایند مهاجرت الزام قانونی است؟

براساس قوانین فعلی کانادا افراد برای تقاضای ویزا و مهاجرت نیازی به وکیل مهاجرت ندارند، جز در فرایند رسیدگی تجدید نظر در دادگاه های تجدید نظر و عالی فدرال، البته به شرط داشتن حق و اجازه تجدید نظر.

آیا امکان کوتاه کردن و یا تغییر طول زمان فرایند مهاجرت بعد از ثبت تقاضا وجود دارد؟

امکان تغییر زمان فرایند (کوتاه کردن زمان بررسی و گرفتن جواب تقاضا) در جز در موارد بسیار بسیار نادر و معدود امکان پذیر نمی‌باشد.

ویزای مولتی ۵ ساله چیست؟

ویزایی است که دارنده آن با داشتن دلیل موجه امکان ورود مجدد به کانادا را داراست و بر خلاف تصور عمومی، ویزای مولتی ۵ یا ۱۰ ساله یک ویزای جدید و ویژه که بسیار آسان برای افراد صادر می‌شود نیست، بلکه نوعی تسهیل برای افراد واجد شرایط برای دریافت ویزا می‌باشد؛ یعنی تسهیلی برای ورود و خروج آسانتر برای دارندگان ویزاست و افسر ویزا لزوماً موظف به صدور چنین ویزایی نمیباشد و می‌تواند مدت آن را به صلاح دید خود محدود کند. بعلاوه، افسر مرزبانی (CBSA Officer) اختیار کامل در ایجاد محدودیت زمانی، حتی اقامت برای چند روز برای دارندگان این ویزا ها و یا حتی ممانعت از ورود آن ها به کانادا را در فرودگاه داراست.

آیا پاسخگویی به همه سوالات در پرسشنامه ها و تقاضانامه ها ضروری است؟

بر اساس قانون، پاسخگویی درست و صادقانه به تمامی سوالات پرسشنامه و یا مصاحبه ها الزامی است و در صورت کشف پاسخ و یا اظهار نظری بر خلاف واقیعت، متقاضی با محرومیت ها، جریمه ها، و یا مجازات سنگینی چون لغو اقامت و یا حتی ابطال شهروندی روبرو خواهد شد.

آیا امکان فرستادن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه بعد از ثبت تقاضای مهاجرت و در ادامه فرایند وجود دارد؟

در صورت نیاز به مدرک زبان به عنوان مدارک لازم برای شروع پروسه تقاضای مهاجرت، هرگز امکان ثبت تقاضا بدون آن وجود ندارد و در صورت کتمان حقیقت و یا اظهار و ادعای خلاف واقع، تقاضا مردود و متقاضی با مجازات مواجه خواهد شد.

کدام مدارک زبان مورد پذیرش اداره مهاجرت کانادا می‌باشد؟

با توجه به مسیر انتخابی مهاجرتی، شناخته شده ترین مدرک برای زبان انگلیسی، CELPIP ، IELTS و TOEFL و برای زبان فرانسه مدرک TEF مورد قبول می‌باشد.

آیا امکان تبدیل اقامت موقت (توریستی/دیدار، کاری، و تحصیلی) به اقامت دائم وجود دارد؟

بله، چنین امکانی وجود دارد ولی بستگی به عوامل مختلفی مانند شرایط متقاضی، اسناد و مدارک، و نظر افسر ویزا، و یا افسر مرزبانی دارد.

آیا مدت زمان رسیدگی به پرونده و صدور ویزا مشخص و ثابت است؟

زمان رسیدگی پرونده ها با توجه به نوع و زمان درخواست ویزا، منطقه جغرافیایی که تقاضا به آنجا ارسال می‌شود، حجم پرونده های اداره بررسی کننده، و … متغیر و متفاوت می‌باشد که در وبسایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قابل دسترسی می‌باشد.

با داشتن ویزای دیدار/توریستی مولتی ۵ ساله و یا ۱۰ ساله چه مدت می‌توانم در کانادا بمانم؟

دارندگان ویزای توریستی یا دیداری کانادا می‌توانند حداکثر بمدت ۶ ماه (دو سال برای دارندگان سوپر ویزا) در هر بار ورود در کانادا بمانند به شرط آن که این مدت در هنگام ورود به کانادا توسط مامور مرزبانی (CBSA Officer) محدود و مشروط نشده باشد.

برای سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.​