کانادا

کانادا به عنوان یکی از بزرگترین کشور های مهاجر پذیر دنیا که از لحاظ کیفیت زندگی، کیفیت آموزش عالی، رفاه اجتماعی، امنیت بالا، جذابیت بازار کار، توسعه اقتصادی، و ثبات سیاسی واقتصادی در رده برترین کشورهای دنیا قرار دارد هر ساله برنامه مدونی برای قبول مهاجران دارد.

کانادا کشوری صنعتی پیشرفته با سطح بالایی از زندگی است. توافقنامه های تجاری در دهه های 1980 و 1990 به طور چشمگیری تجارت را با ایالات متحده تقویت کرد و اکنون دو کشور بزرگترین شریک تجاری یکدیگرند. در حالی که بخش خدمات بزرگترین راننده اقتصادی کانادا است، کشور صادر کننده مهم انرژی، مواد غذایی و مواد معدنی است. کانادا دارای رتبه سوم در جهان در ذخایر اثبات شده نفت است و پنجمین تولید کننده نفت در جهان است.

کانادا از پیشتازان عرصه علم و پژوهش در دنیاست که هر ساله دانشگاه ها و مراکز علمی متعدد آن در صدر رتبه بندی مراکز آموزشی دنیا می درخشند.  دانشگاه های کانادا که در زیر آورده شده اند، بر اساس موقعیت خود در رتبه بندی بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی آمده اند. این رتبه بندی بر اساس عملکرد تحقیقاتی و رتبه بندی آنها توسط اعضای جامعه دانشگاهی در سراسر جهان و در داخل آمریکای شمالی ارزیابی شدند. چند دانشگاه کانادایی برتر در دنیا عبارتند از :

۱. دانشگاه تورنتو

۲. دانشگاه بریتیش کلمبیا 

۳. دانشگاه مک گیل 

۴. دانشگاه مک مستر 

۵. دانشگاه مونترال